Otwarcie polskiego stoiska podczas Chińskiej Międzynarodowej Wystawy Importowej CIIE w Szanghaju - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

Otwarcie polskiego stoiska podczas Chińskiej Międzynarodowej Wystawy Importowej CIIE w Szanghaju

5 listopada 2018 r. miało miejsce otwarcie polskiego stoiska podczas odbywającej się w Szanghaju Chińskiej Międzynarodowej Wystawy Importowej CIIE. W otwarciu uczestniczył Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jan Krzysztof Ardanowski, Ambasador Nadzwyczajny i Pełnomocny Rzeczypospolitej Polskiej w Chińskiej Republice Ludowej Wojciech Zajączkowski oraz Dyrektor Generalny Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa Piotr Serafin.

Na polskim stoisku o powierzchni 315 m2 wystawia się 28 firm z branży spożywczej, w tym z branży mięsnej (drobiarskiej), mleczarskiej, świeżych i przetworzonych owoców i warzyw, produktów śniadaniowych i przekąsek, napojów zdrowotnych i suplementów diety, słodyczy, makaronów, miodów, olejów, piwa i napojów oraz konserw rybnych.

Na stoisku przeprowadzane są pokazy kulinarne, jak również przygotowywane przekąski z użyciem polskich produktów spożywczych, co pozwala wzmocnić przekaz oferty polskiego stoiska poprzez prezentację tradycyjnych polskich potraw oraz możliwość degustacji przygotowanych dań przez zwiedzających targi.

Wystawa Importowa to nowe wydarzenie targowe zapoczątkowane z inicjatywy Przewodniczącego ChRL Xi Jinpinga w ramach Forum Międzynarodowej Współpracy Pasa i Szlaku, będące wyrazem polityki Chin zmierzającej do otwarcia na współpracę handlową ze światem.

Wystawa potrwa do 10 listopada 2018 r.