KOWR organizatorem polskiego stoiska narodowego na targach „DJAZAGRO” 2018 w Algierii - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

KOWR organizatorem polskiego stoiska narodowego na targach „DJAZAGRO” 2018 w Algierii

W dniach 9-12 kwietnia 2018 r. w Algierze w Algierii odbyły się targi rolno-spożywcze DJAZAGRO 2018, podczas których Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa po raz kolejny zorganizował polskie stoisko narodowe pod hasłem „Poland tastes good”.

Realizując działania promujące polskie artykuły rolno-spożywcze na rynkach zagranicznych na stoisku o powierzchni 36 m2 KOWR umożliwił polskim firmom z branż: produkty mleczne, słodycze, owoce-warzywa, dodatki do żywności, prezentację oferty potencjalnym zagranicznym kontrahentom.

Polskiemu wystąpieniu na targach towarzyszyła misja gospodarcza zorganizowana przez KOWR we współpracy z Ambasadą RP w Algierze. Podczas pobytu w Algierii polscy przedsiębiorcy wzięli udział w Algiersko-Polskim Dniu Biznesu, który odbył się w Algierskiej Izbie Przemysłowo-Handlowej. W trakcie tego wydarzenia przedstawiciele Ambasady RP w Algierii – Pan Witold Spirydowicz, Ambasador, Pan Edward Wyrozumski, Konsul Ekonomiczny oraz Pan Rafał Raźny, Radca Rolny – przedstawili potencjał polskiej gospodarki oraz polskiego rolnictwa. Jednocześnie swoją ofertę stronie algierskiej zaprezentowały polskie firmy uczestniczące w misji gospodarczej.

W trakcie targów na stoisku narodowym polscy przedsiębiorcy uczestniczyli w spotkaniach B2B z lokalnymi przedsiębiorcami jak również dystrybutorami produktów rolno-spożywczych.

Przedstawiciele polskich firm mieli także możliwość poznania asortymentu produktów oraz cen na rynku algierskim dzięki udziałowi w objeździe po punktach sprzedaży detalicznej (tzw. store-check). Przedsiębiorcy odwiedzili m.in. algierski hipermarket Beb Ezzouar.

Ponadto 10 kwietnia br. zostało zorganizowane seminarium nt. algierskiego rynku rolno-spożywczego i kultury biznesowej w Algierii, w trakcie którego przedstawiciel Ambasady RP w Algierze przybliżył uczestnikom misji gospodarczej specyfikę rynku algierskiego oraz zaprezentował aktualną sytuację dotyczącą wymiany handlowej.