SIAL Paris 2016 - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

SIAL Paris 2016

Prezes Agencji Rynku Rolnego - Łukasz Hołubowski wraz z Ambasadorem RP w Paryżu - Dariuszem Wiśniewskim, otworzyli polskie stoisko narodowe na targach SIAL PARIS (Salon International de l'Alimentation). Jest to jedna z największych i najbardziej prestiżowych światowych imprez rolno-spożywczych. Podczas tegorocznej edycji targów, trwającej od 16 do 20 października 2016 r., wystawia się 7000 firm z ponad 100 krajów.

Na liście wystawców można znaleźć informację o ponad 160 polskich firmach prezentujących swoją ofertę. Wśród nich, na powierzchni wystawienniczej przygotowanej przez ARR,  znalazły się stoiska indywidualne 22 firm w hali narodowej. Polscy przedsiębiorcy mają możliwość uczestniczenia w spotkaniach z przedstawicielami firm chińskich oraz Coop de France AgroAlimentarie. Zaciekawienie zwiedzających wzbudzają polskie słodycze, przekąski i wyroby mleczne.

Wzorem lat ubiegłych odbywają się pokazy kulinarne połączone z degustacją dań przygotowanych m.in. w oparciu o produkty polskich wystawców.