IRAN AGROFOOD 2017 - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

IRAN AGROFOOD 2017

23 maja br. w Teheranie rozpoczęły się targi Iran Agrofood 2017.

Jest to największa impreza  wystawiennicza dla branży rolno-spożywczej w Iranie. Sektor spożywczy targów skupia 619 wystawców z 24 krajów. Stoiska narodowe na targach zorganizowały Brazylia, Chiny, Hiszpania, Indie, Korea, Niemcy, Polska, RPA, Tajlandia i Włochy. W ramach powyższych targów ofertę prezentują jeszcze następujące branże: maszyny rolnicze, technologia przetwarzania i pakowania żywności oraz dodatki do żywności.

Organizowane przez ARR polskie stoisko narodowe jest położone w centralnym miejscu hali nr 38 kompleksu Tehran International Permanent Fairgrounds. Wraz z pozostałymi polskimi stoiskami tworzy Polską strefę skupiającą 12 firm, które występują pod hasłem Polska Smakuje.

Już od pierwszego dnia targów polskie stoisko jest licznie odwiedzane przez przedsiębiorców irańskich zainteresowanych współpracą z polskimi partnerami. Pierwszego dnia targów polskie stoisko odwiedził Wiceminister Rolnictwa Iranu Abdol Mehdi Bakhshandeh, który życzył polskim przedsiębiorcom nawiązania licznych kontaktów handlowych. Następnie na stoisku odbyła się wizyta Ambasadora RP w Iranie Juliusza J. Gojlo oraz Zastępcy Prezesa ARR Jarosława Ołowskiego. Drugiego dnia targów na stoisku odbyło się spotkanie przedstawiciela DG AGRI Komisji Europejskiej odpowiedzialnego za promocję branży rolno-spożywczej Pawła Bieńkowskiego z polskimi firmami. Spotkanie było poświęcone przygotowywanej przez DG AGRI misji gospodarczej do Iranu i miało na celu przedstawienie przez polskich przedsiębiorców potencjalnych barier na rynku irańskim, które powinny być tematem do rozmów podczas ww. misji.

W ramach misji gospodarczej towarzyszącej targom Iran Agrofood 2017 polscy przedsiębiorcy w dniu 21 maja uczestniczyli spotkaniach z przedstawicielami największych sieci handlowych w Iranie oraz zapoznali się z ich ofertą podczas store-checku. Natomiast w dniu 22 maja odbyły się rozmowy b2b polskich przedsiębiorców z potencjalnymi irańskimi partnerami.

Targi Iran Agrofood będą trwały do 26 maja 2017 r.