Żurawica – Piknik z PRODUKTEM POLSKIM - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

Żurawica – Piknik z PRODUKTEM POLSKIM

W dniu 9 lipca 2022 r. na terenie Placu przy Urzędzie Gminy Żurawica odbył się Piknik z PRODUKTEM POLSKIM, podczas którego rozstrzygnięto I etap konkursu kulinarnego „Bitwa Regionów” dla powiatu przemyskiego.

Organizatorami Pikniku byli Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi wraz z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa przy wsparciu Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego przy współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Żurawicy.

W konkursie rywalizowało 12 zespołów Kół Gospodyń Wiejskich, które przygotowały tradycyjne potrawy charakterystyczne dla powiatu przemyskiego z województwa podkarpackiego. W opinii Komisji, najlepszym daniem, okazały się gołąbki z ziemniaków z cebulą przygotowane przez Koło Gospodyń Wiejskich w Orzechowcach. Drugie miejsce zajęło Stowarzyszenie Aktywni Razem Zadąbrowie za przygotowanie kapuścianych tarciuchów pod śmietankową pierzynką, zaś trzecie miejsce zajęły panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Krasiczynie za Smalec „Dziadzia Antoniego z mięsem i grzybami”.

Nagrody wręczył Zastępca Dyrektora Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa Oddziału Terenowego w Rzeszowie Mariusz Król. Zwycięskie drużyny otrzymały nagrody pieniężne w postaci czeków w wysokości: 1000 zł, 800 zł i 500 zł. Dodatkowe nagrody ufundowali: Wice Dyrektor ARiMR w Rzeszowie Magdalena Rożek oraz Wójt Gminy Żurawicy – Tomasz Szeleszczuk, a także Prezes WFOŚiGW w Rzeszowie – Adam Skiba W wydarzeniu uczestniczył także Poseł na sejm RP, Pełnomocnik Prezesa Rady Ministrów do Spraw Dialogu Międzynarodowego - Anna Schmidt, Poseł na sejm RP – Teresa Pamuła. Wydarzenie było świetną okazją do wspólnego spędzenia czasu  z rodziną i przyjaciółmi przy degustowaniu regionalnych potraw i muzyce ludowej.

Dla najmłodszych zorganizowano gry i zabawy z animatorami. Wszystkim serdecznie dziękujemy, zwycięskim kołom gratulujemy.

OT Rzeszów

Informacje z regionów