„ZDROWO ROSNĘ – Radawa 2022” - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

„ZDROWO ROSNĘ – Radawa 2022”

W dniu 14 czerwca 2022 r. odbyła się impreza plenerowa „Zdrowo Rosnę – Radawa 2022”. Wydarzenie to honorowym patronatem objęli Przewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego, Dyrektor OT KOWR w Rzeszowie Jerzy Borcz oraz Starosta Jarosławski Stanisław Kłopot.

Wydarzenie miało na celu promowanie zdrowych nawyków żywieniowych oraz aktywności fizycznej wśród najmłodszych. Wzięło w nim udział około 900 dzieci z terenu województwa podkarpackiego. Głównym organizatorem było Jarosławskie Stowarzyszenie Oświaty i Promocji Zdrowia. Uczestnicy wzięli udział w zabawach  m.in.: na dmuchanych zjeżdżalniach, w przeciąganiu liny, malowaniu twarzy. Na szczególną uwagę zasługiwały konkursy promujące zdrowe żywienie: na najbardziej pomysłową rzeźbę z warzyw i owoców, oraz plastyczny.

Na uczestników oprócz licznych gier i zabaw czekał, także poczęstunek z wykorzystaniem zdrowych produktów pochodzenia krajowego. Dzięki zaangażowaniu zaprzyjaźnionych firm i instytucji w Gminnym Ośrodku Wypoczynku i Rekreacji w Radawie mogła mieć miejsce największa impreza tego typu na Podkarpaciu.

Cytując organizatora: „Do sukcesu imprezy przyczyniło się także partnerstwo z Oddziałem Terenowym KOWR w Rzeszowie”. dzięki któremu uczestnicy pikniku mogli się zapoznać z programami „Produkt Polski”, Polska Smakuje ”czy „Owoce i warzywa w szkole”.

OT Rzeszów

Informacje z regionów