Zamkowe Święto Ziół w Niemodlinie - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

Zamkowe Święto Ziół w Niemodlinie

W dniu 17 sierpnia br. Zamek Książęcy w Niemodlinie stał się kulinarną stolicą ziół, smaków i zapachów. Zamkowe Święto Ziół przyciągnęło tłumy zwiedzających, a każdy z nich miał okazję do spróbowania i zakupu regionalnych produktów bezpośrednio od producentów.

Kozie sery, miody, oleje, chleby, ziołowe herbatki to tylko część specjałów dostępnych w namiocie „Polska Smakuje”, który cieszył się popularnością dużej ilości zwiedzających. Każdy z odwiedzających oprócz degustacji regionalnych przysmaków miał również okazję do otrzymania informacji o korzyściach płynących z dokonania wyboru naturalnych, certyfikowanych produktów. W programie wydarzenia znalazł  się również pokaz kulinarny z Karpiem Niemodlińskim w roli głównej, połączony z degustacją dań z ryb.

Dodatkową atrakcją były pokazy zielarskie, rękodzielnicze oraz liczne animacje dla najmłodszych.

Realizując strategię promocji żywności Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa pod hasłem „Polska Smakuje”, wspiera regionalnych producentów budując silną markę polskich produktów żywnościowych. Duże zainteresowanie konsumentów regionalnymi produktami i bogata oferta wystawców potwierdziły  kolejny już raz, że „Polska Smakuje”.

Informacje z regionów