Zachodniopomorskie szkoły promują zdrowie - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

Zachodniopomorskie szkoły promują zdrowie

W dniu 18 listopada br. w Zespole Szkół Specjalnych w Goleniowie odbyła się uroczystość wręczenia certyfikatów Szkół i Przedszkoli Promujących Zdrowie w 2021 roku. W wydarzeniu uczestniczył Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa OT w Szczecinie.

Podczas uroczystości Zachodniopomorska Kurator Oświaty Magdalena Zarębska – Kulesza wręczyła list gratulacyjny Przedszkolu Publicznemu nr 41 „Źródełko” w Szczecinie, które otrzymało Krajowy Certyfikat. Wojewódzkie Certyfikaty powędrowały do Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Mrzeżynie, Zespołu Szkół Specjalnych w Goleniowie oraz Przedszkola Publicznego nr 3 w Szczecinie. Prolongatę Wojewódzkiego Certyfikatu Szkół i Przedszkoli Promujących Zdrowie otrzymało Przedszkole Publiczne nr 9 w Szczecinie. Ceremonię wręczenia certyfikatów uświetnił występ szkolnego zespołu teatralnego z ZSS w Goleniowie. Uczniowie wykonali inscenizację według opowiadania Stanisława Lema pt. „Jestem inny niż mnie znacie”.

Krajowy Certyfikat zostaje nadany na podstawie rekomendacji udzielonej przez Centralną Kapitułę Krajowego Certyfikatu działającą przy Ośrodku Rozwoju Edukacji w Warszawie. Przyznanie Certyfikatu jest potwierdzeniem, że dana placówka oświatowa pracuje zgodnie z modelem przedszkoli i szkół promujących zdrowie oraz wyrazem uznania dla dotychczasowych osiągnięć będących wynikiem wieloletniej, długofalowej i systematycznej pracy.

OT Szczecin

Informacje z regionów