XXVIII Jesienne Targi Rolnicze „Wszystko dla rolnictwa” na Warmii i Mazurach - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

XXVIII Jesienne Targi Rolnicze „Wszystko dla rolnictwa” na Warmii i Mazurach

W dniach 4-5 września 2022 r. po raz pierwszy w nowej lokalizacji na lądowisku w Gryźlinach koło Olsztynka odbyła się XXVIII edycja Jesiennych Targów Rolniczych „Wszystko dla rolnictwa”.

Gościem specjalnym tegorocznej edycji targów był Komisarz do spraw rolnictwa UE Janusz Wojciechowski W spotkaniach z rolnikami wzięli udział m.in. sekretarz stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi Norbert Kaczmarczyk oraz podsekretarz stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych Andrzej Śliwka.

Po raz kolejny targi organizowane przez Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doradztwa Rolniczego były doskonałą okazją do skorzystania z porad specjalistów i doradców rolnych oraz wymiany doświadczeń. Dla miłośników przydomowych ogródków przygotowano bardzo szeroką ofertę nasadzeń bylin, krzewów, drzew owocowych oraz roślin ozdobnych. Rolnicy mogli zapoznać się z najnowszymi trendami w rolnictwie podczas Forum Innowacji oraz nowinkami technologicznymi w bardzo bogatej ofercie sprzętu i maszyn rolniczych. Na targach nie zabrakło również części spożywczej, gdzie smakosze mogli nabyć tradycyjne produkty spożywcze z całej Polski. Dla najmłodszych zwiedzających przygotowano spotkanie ze zwierzętami, gdyż targom towarzyszyła Warmińsko-Mazurska Wystawa Zwierząt Hodowlanych.

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa reprezentował Dyrektor OT w Olsztynie Grzegorz Kierozalski. W czasie targów funkcjonowało również stoisko informacyjno-konsultacyjne KOWR, gdzie pracownicy OT udzielali informacji o mechanizmach Wspólnej Polityki Rolnej i programach krajowych obsługiwanych przez KOWR. Targi tradycyjnie od wielu lat cieszą się dużym zainteresowaniem zarówno mieszkańców Olsztyna jak i mieszkańców obszarów wiejskich z regionu Warmii, Mazur i Powiśla a nowa lokalizacja pozwoliła na znaczne rozszerzenie oferty i liczby wystawców.

OT Olsztyn

Informacje z regionów