XXVI Targi Rolne AGROTECHNIKA 2018 - Bratoszewice - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

XXVI Targi Rolne AGROTECHNIKA 2018 - Bratoszewice

Kilkudziesięciu wystawców z całego kraju wzięło udział w XXVI Targach Rolnych AGROTECHNIKA 2018, które odbyły się w dniach 21-22 kwietnia 2018 r. w Bratoszewicach w woj. łódzkim.

Oficjalne otwarcie Targów 21 kwietnia 2018 swoją obecnością zaszczycili również parlamentarzyści w osobach: senatora RP Przemysława Błaszczyka, posłów na sejm RP Alicji Kaczorowskiej, Marka Matuszewskiego i Roberta Telusa. Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi reprezentował Podsekretarz Stanu Pan Ryszard Zarudzki. W imieniu Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Krzysztofa Jurgiela odznaczeni zostali pracownicy ŁODR honorową odznaką „ZASŁUŻONY DLA ROLNICTWA”. Łódzki Oddział Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa reprezentowali: Janusz Ciesielski - Dyrektor OT KOWR oraz Grażyna Czyżak – Z-ca Dyrektora. Na ręce Dyrektora ŁODR Marka Sarwy złożyli gratulacje z okazji 60-lecia ośrodka oraz przekazali nagrody ufundowane przez Dyrektora Generalnego KOWR Witolda Strobla.

Podczas targów zaprezentowano ciągniki rolnicze, maszyny i urządzenia techniczne. Przeprowadzono również pokazy ciągników  i urządzeń uprawowych w działaniu. Na targach odbywały się też kiermasze kwiatów, roślin ozdobnych i materiału szkółkarskiego, wyrobów rękodzieła  i rzemiosła ludowego, pokazy cięcia i kształtowania drzewek i krzewów ozdobnych oraz występy zespołów ludowych. Widoczne były również stoiska  degustacyjne z regionalnymi produktami rolnymi gdzie można było spróbować i kupić smaczne wyroby.

Informacje z regionów