XXV Wojewódzka Konferencja Pszczelarska w Karniowicach w wydaniu e-wydarzenia za nami - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

XXV Wojewódzka Konferencja Pszczelarska w Karniowicach w wydaniu e-wydarzenia za nami

Niemal tysiąc pszczelarzy i sympatyków pszczelarstwa z całego województwa małopolskiego biorących udział w jednym wydarzeniu jest czymś godnym uwagi. Wszystko dzięki Małopolskiemu Ośrodkowi Doradztwa Rolniczego w Karniowicach, który Wojewódzką Konferencję Pszczelarską z powodu pandemii zorganizował w formie mieszanej, choć przede wszystkim zdalnej.

W tym roku uroczyście (bo z pamiątkowymi statuetkami) obchodzono jubileusz 25-lecia tej, zawsze cieszącej się ogromnym zainteresowaniem konferencji. Tradycyjnie też, w czasie tego wydarzenia, ogłaszane są wyniki Małopolskiego Konkursu Pasiek, w którym w 2020 roku rywalizowało ich 12.

Oddział Terenowy Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Krakowie ufundował nagrodę dla zwycięzcy, p. Piotra Nasiadki z Woli Radłowskiej, która została wręczona przez p. Mirosława Borutę Krakowskiego, zastępcę dyrektora OT w Krakowie. Konferencja pszczelarska jest idealną okazją do wymiany wzajemnych doświadczeń, promocji polskiego pszczelarstwa, podniesienia poziomu wiedzy wśród pszczelarzy oraz integracji środowisk pszczelarskich.

OT Kraków

Informacje z regionów