XIV Święto Ziemniaka w gminie Trzyciąż - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

XIV Święto Ziemniaka w gminie Trzyciąż

W dniu 19 września br. mieszkańcy gminy i goście spotkali się na pikniku rekreacyjnym, zorganizowanym z okazji „XIV Święta Ziemniaka” oraz „XI Nadprzemszańskiego Festiwalu Smaku”.

XIV Święto Ziemniaka rozpoczęto poświęceniem nowego wozu bojowego dla OSP w Trzyciążu. Podczas wydarzenia nagrodzono laureatów konkursu na „Ziemniaka Rekordzistę 2021 r.” W konkursie producenci rywalizowali między sobą, prezentując bulwy ziemniaków, które zostały przez nich wyhodowane. Zwyciężył ziemniak odmiany „Vinieta” o wadze 1,662 kg. Nagrodę ufundowaną przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa otrzymali Państwo Agnieszka i Adam Gąsiorowie z Imbramowic, na których plantacji wyrósł tak okazały ziemniak.

Podczas imprezy nie zabrakło również gminnych Kół Gospodyń Wiejskich, serwujących przybyłym gościom lokalne specjały z ziemniaków, które zaskakiwały wyglądem oraz smakiem.

Podczas tegorocznego „Święta Ziemniaka” Oddział Terenowy Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Krakowie przygotował stoisko, na którym pracownicy OT udzielali informacji dotyczących mechanizmów administrowanych przez KOWR.  

OT Kraków

Informacje z regionów