XIV Sportowy Czempionat Polski Młodych Koni 4, 5, 6, 7 – letnich oraz XXVIII Memoriał Jana Kantego Dąbrowskiego w Olszy - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

W dniach od 1 września 2022 r. do 4 września 2022 r. na terenie Klubu Jeździeckiego Agro-Handel w Olszy koło Śremu odbył się XIV Sportowy Czempionat Polski Młodych Koni 4, 5, 6, 7 – letnich oraz XXVIII Memoriał Jana Kantego Dąbrowskiego.

Sportowy Czempionat Polski Młodych Koni rozgrywany jest w Olszy już od 13 lat i na stałe wpisał się w kalendarz ogólnopolskich zawodów. Patronat nad tegoroczną imprezą objęło Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Polski Komitet Olimpijski, natomiast jednym z partnerów zawodów został Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa.

Rywalizacja w każdej z kategorii toczyła się najpierw w dwóch półfinałach, a następnie rozegrane zostały finały, które wyłoniły zwycięzców. Taka organizacja zawodów gwarantowała mnóstwo emocji i zaciętą rywalizację do ostatniego przejazdu.

W niedzielę odbył się finał koni 5-letnich, poprzedzony rozegranymi w czwartek oraz piątek dwoma półfinałami, który był konkursem o nagrodę Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa i Toru Wyścigów Konnych Służewiec. Do finałowych zawodów zakwalifikowały się 62 najlepsze pary jeździeckie. Pierwsze miejsce wywalczył Dawid Skiba na koniu MAITIID, drugie miejsce zajął Szymon Stasiak na koniu ARTHUR C Z, natomiast trzecie miejsce zajęła Izabela Vinckier na koniu DOM PRINZIGNON MELLONI Z. Po rozegraniu zawodów odbyła się uroczysta dekoracja zwycięzców, a nagrody w imieniu Dyrektora Generalnego Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa wręczył zastępca Dyrektora Oddziału Terenowego KOWR w Poznaniu Marian Markiewicz.