XIII Targi Sadownictwa i Warzywnictwa TSW w Kielcach - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

XIII Targi Sadownictwa i Warzywnictwa TSW w Kielcach

W dniach 18-19 stycznia br. na terenie Targów Kielce po raz pierwszy odbyła się XIII edycja Targów Sadownictwa i Warzywnictwa TSW, w której udział wzięło prawie 300 wystawców, w tym ponad 50 firm z zagranicy, prezentując bogatą ofertę technologii, maszyn, środków, które są niezbędne do produkcji warzyw i owoców.

TSW to największa w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej wystawa maszyn i urządzeń dla producentów owoców i warzyw, oferująca najszerszy w kraju przegląd nawozów i środków ochrony roślin, produktów oraz technologii sadowniczych i ogrodniczych.

Ważnym elementem targów były liczne konferencje, debaty, szkolenia podczas których można było zapoznać się m.in. z najnowszymi trendami w sadownictwie, produkcji truskawek, warzywnictwie, ekologii i ogrodnictwie zrównoważonym.

Podczas tegorocznych Targów po raz pierwszy odbyła się „Konferencja Jagodowa – porzeczka i malina”, dzięki której zaprezentowane zostały tajniki upraw tych krzewów owocowych. Wśród prelegentów znaleźli się zarówno polscy, jak i zagraniczni specjaliści, naukowcy oraz praktycy.

W trakcie trwania TSW po raz ósmy zostały przyznane Nagrody im. Prof. Szczepana A. Pieniążka. Jury nagrodziło najbardziej innowacyjne i korzystne dla ogrodnictwa, środowiska i społeczeństwa produkty zgłoszone przez wystawców.

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa reprezentował dyrektor Jacek Toś oraz Dariusz Stachowicz z-ca dyrektora Oddziału Terenowego w Kielcach.

OT Kielce

Informacje z regionów