XIII Mazurski Dzień Ziemniaka w Kraplewie - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

XIII Mazurski Dzień Ziemniaka w Kraplewie

W dniu 26 września br. w parku przy Dworze w Kraplewie odbyła się już trzynasta edycja Mazurskiego Dnia Ziemniaka.

Jak co roku wydarzenie zgromadziło mieszkańców gminy Ostróda oraz liczne grono turystów korzystających z uroków Pojezierza Iławsko-Ostródzkiego i pięknej jesiennej pogody.

Organizatorzy zapewnili liczne atrakcje w postaci dużej dawki występów wokalnych, parku rozrywki dla dzieci i licznych stoisk z rękodziełem oraz wyrobami tradycyjnymi. Oczywiście nie zabrakło atrakcji z ziemniakami w roli głównej.

Sołectwa oraz KGW z terenu gminy Ostróda wystartowały w konkursie na „Najlepszą potrawę z ziemniaka” a Pomorsko-Mazurska Hodowla Ziemniaka Oddział w Szyldaku zorganizowała konkurs dla publiczności na „Najsmaczniejszą odmianę ziemniaka”. Komisja konkursowa w składzie której uczestniczył Grzegorz Kierozalski - Dyrektor OT KOWR w Olsztynie uznała, że najlepszą potrawę XIII Mazurskiego Dnia Ziemniaka przygotowało Sołectwo Brzydowo, drugie miejsce przypadło KGW w Lubajnach a trzecie zwyciężczyniom tegorocznej Bitwy Regionów czyli KGW w Durągu.

Na  XIII Mazurskim Dniu Ziemniaka w Kraplewie gośćmi  byli przedstawiciele regionów współpracujących z Gminą Ostróda tj. z francuskiej Bretanii oraz rumuńskiej Transylwanii.

Oddział Terenowy KOWR w Olsztynie zorganizował stoisko informacyjne, na którym można było uzyskać informacje na temat zadań i programów realizowanych przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa oraz aktualnej oferty sprzedaży i dzierżawy ziemi.

Wydarzenie  współfinansowane było z bezzwrotnej pomocy finansowej ze środków uzyskanych z gospodarowania mieniem Zasobu Własności Skarbu Państwa.

OT Olsztyn

Informacje z regionów