XII Wiosenne Targi Ogrodnicze „Pamiętajcie o ogrodach” - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

XII Wiosenne Targi Ogrodnicze „Pamiętajcie o ogrodach”

W dniach 23-24 kwietnia br. na terenie Warmińsko-Mazurskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Olsztynie odbyła się dwunasta edycja Targów ogrodniczych „Pamiętajcie o ogrodach”

Wiosenne Targi Ogrodnicze „Pamiętajcie o ogrodach” to cykliczne wydarzenie plenerowe, przyciągające wielu działkowców, miłośników ogrodów oraz amatorów hodowli balkonowych, które po przerwie spowodowanej pandemią Covid-19 wróciło do przepięknej leśnej scenerii Warmińsko-Mazurskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Olsztynie.

W uroczystym otwarciu Targów udział wzięli parlamentarzyści z regionu Warmii i Mazur oraz prezesi i dyrektorzy instytucji wspierających rolnictwo. Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa reprezentował Marcin Kazimierczuk Zastępca Dyrektora OT w Olsztynie.

Podczas targów wielu wystawców zaprezentowało bogaty asortyment krzewów ozdobnych i owocowych, kwiatów rabatowych i balkonowych, rozsad warzyw i ziół, maszyn i urządzeń do prac ogrodowych, wyposażenia i aranżacji ogrodów. Na targach nie zabrakło również smacznej kuchni regionalnej, która jest oparta na produktach wykonanych według starych tradycyjnych receptur. Można było posmakować oraz kupić tradycyjne pyszne wędliny, chleb, smalec ze skwarkami oraz regionalne sery.

Dużym zainteresowaniem odwiedzających targi cieszyło się stoisko informacyjno-promocyjne KOWR, na którym pracownicy OT w Olsztynie udzielali informacji na temat promocji polskiej żywności, mechanizmów i programów administrowanych przez KOWR oraz zasad sprzedaży i kupna gruntów z Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa i w obrocie prywatnym.

OT Olsztyn

Informacje z regionów