XI Wiosenne Targi Ogrodnicze „Pamiętajcie o ogrodach” - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

XI Wiosenne Targi Ogrodnicze „Pamiętajcie o ogrodach”

Wiosenne Targi Ogrodnicze „Pamiętajcie o ogrodach” to cykliczne wydarzenie plenerowe, przyciągające wielu działkowców, miłośników ogrodów oraz amatorów hodowli balkonowych. W leśnej scenerii Warmińsko-Mazurskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Olsztynie, w dniach 27-28 kwietnia 2019 roku, odbyła się już jedenasta edycja tych targów.

Wydarzenie zostało objęte Patronatem Honorowym Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jana Krzysztofa Ardanowskiego oraz Patronatem Honorowym Wojewody Warmińsko-Mazurskiego Artura Chojeckiego. Targi odwiedzili również parlamentarzyści z regionu Warmii i Mazur oraz prezesi i dyrektorzy agencji i instytucji wspierających rolnictwo. Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa reprezentował Grzegorz Kierozalski, dyrektor OT w Olsztynie.

Podczas targów wielu wystawców zaprezentowało bogaty asortyment krzewów ozdobnych i owocowych, kwiatów rabatowych i balkonowych, rozsad warzyw i ziół, maszyn i urządzeń do prac ogrodowych, wyposażenia i aranżacji ogrodów. Zwiedzający mieli okazję uczestniczyć w pokazach i warsztatach związanych z ogrodnictwem. Na targach nie zabrakło również smacznej kuchni regionalnej, która jest oparta na produktach wykonanych według starych tradycyjnych receptur. Można było posmakować oraz kupić tradycyjne pyszne wędliny, chleb, smalec ze skwarkami oraz regionalne sery. Dużym zainteresowaniem odwiedzających targi cieszyło się stoisko informacyjno-promocyjne KOWR, na którym pracownicy OT w Olsztynie udzielali informacji o funkcjonowaniu portalu „Polska Smakuje” czy mechanizmach Wspólnej Polityki Rolnej i krajowych, administrowanych przez KOWR oraz prezentowali ofertę gruntów na sprzedaż i dzierżawę.

Informacje z regionów