Występy artystów z Ukrainy w Opocznie - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

Występy artystów z Ukrainy w Opocznie

Ponad 100 artystów z obwodu czerniowieckiego przebywa w Polsce w ramach Międzynarodowego Festiwalu „Rzeka Dniestr”. We wtorek wystąpili na scenie Zespołu Szkół Powiatowych im. Staszica w Opocznie. W festiwalu udział wzięli laureaci międzynarodowych i ukraińskich konkursów oraz festiwali - ludowe zespoły folklorystyczne, taneczne i wokalne.

Ukraińscy artyści chcieli w ten sposób podziękować mieszkańcom województwa łódzkiego za pomoc okazaną ich rodakom, którzy uciekli przed wojną w Ukrainie.

Koncert był jednym z kilku takich wydarzeń w naszym regionie. Występ zespołów był pełen emocji, wzruszeń, radości, folkloru i tradycji.

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa Oddział Terenowy w Łodzi reprezentował Dyrektor Janusz Ciesielski. Wśród gości obecni byli m. in.  Robert Telus – przewodniczący Sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Karol Młynarczyk – wicewojewoda łódzki, przedstawiciele samorządowi województwa, powiatu i gmin.   

W czasie trwania koncertu, a także po nim wszyscy uczestnicy i artyści mogli skosztować regionalnych potraw i ciast przygotowanych z polskich produktów przez Koła Gospodyń Wiejskich. 

Informacje z regionów