Wystawa Ogrodniczo – Pszczelarska w Barzkowicach - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

Wystawa Ogrodniczo – Pszczelarska w Barzkowicach

W dniach 26 – 27 czerwca br. na terenie Zachodniopomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Barzkowicach odbyła się Wystawa Ogrodniczo – Pszczelarska w warunkach plenerowych. W imprezie uczestniczył Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa OT w Szczecinie.

Wystawa Ogrodniczo – Pszczelarska to druga, po Barzkowickich Targach Rolnych Agro Pomerania,  duża impreza plenerowa, skierowana do mieszkańców Pomorza Zachodniego, a w szczególności pasjonatów pszczelarstwa, miłośników kwiatów i amatorów aranżacji zieleni.

Podczas wydarzenia odwiedzający mogli zapoznać się z bogatą ofertą roślin, drzew i krzewów owocowych, florystyki, sadzonek oraz różnorodnych usług ogrodniczych. Tradycyjne wyroby i produkty prezentowało kilkudziesięciu wystawców oraz rękodzielników. Ponadto imprezie towarzyszyły wykłady dla pszczelarzy, kiermasz ogrodniczy oraz liczne konkursy i wystawy tematyczne. 

Sporym zainteresowaniem cieszyło się również stoisko promocyjne wystawione przez KOWR OT  w Szczecinie.  Zwiedzający mogli zasięgnąć informacji na temat działalności Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, różnych form pomocy i wsparcia dla rolników oraz dowiedzieć się o zagrożeniach związanych z ASF w tym o zasadach bioasekuracji.

Zwieńczeniem Wystawy Ogrodniczo – Pszczelarskiej w Barzkowicach było podsumowanie konkursu plastycznego dla dzieci pod nazwą "Jabłuszko i buraczek mają dobry smaczek!", podczas którego nagrody laureatom wręczyła Agnieszka Śpiewak, p.o. Dyrektora KOWR OT w Szczecinie.

OT Szczecin

Informacje z regionów