Wydarzenia rolnicze w Boguchwale - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

Wydarzenia rolnicze w Boguchwale

Oddział Terenowy Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Rzeszowie uczestniczył w regionalnej giełdzie ogrodniczej, organizowanej cyklicznie przez Podkarpacki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Boguchwale. Była to już XVI edycja tego wydarzenia.

Znana w regionie Jesienna Giełda Ogrodnicza organizowana była wraz z wydarzeniami towarzyszącymi: Podkarpackim Świętem Winobrania 2021 oraz V Ogólnopolską Wystawą Królików i II Ogólnopolską Wystawą Królików Młodych. Istotnym elementem programu giełdy była konferencja pt.: „Dobre przykłady zrealizowanych operacji w gospodarstwach rolników jako element wpływający na rozwój obszarów wiejskich”. Podczas wydarzenia odbyło się również uroczyste wręczenie nagród dla lokalnych gospodarstw rolnych.

W wydarzeniu wzięli udział włodarze lokalnych instytucji, między innymi wojewoda podkarpacka, Ewa Leniart, przewodniczący sejmiku województwa podkarpackiego i dyrektor Oddziału Terenowego KOWR w Rzeszowie Jerzy Borcz, wicemarszałek województwa podkarpackiego Stanisław Kruczek oraz przewodniczący sejmikowej komisji rolnictwa Karol Ożóg. Wśród gości znaleźli się także posłowiei: Fryderyk Kapinos i Kazimierz Gołojuch.

Wydarzenie było okazją do promocji działalności podkarpackich rolników, sadowników, hodowców królików i wszystkich instytucji okołorolniczych, które swym działaniem na co dzień przyczyniają się do rozwoju podkarpackiego rolnictwa.

Obecny na wydarzeniu Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa OT Rzeszów na swoim stoisku informacyjno-promocyjnym prezentował i dystrybuował broszury informacyjne oraz ulotki dotyczące projektu ustawy, której głównym celem jest wsparcie małych i średnich gospodarstw rodzinnych oraz udzielał  informacji nt.  bieżącej działalności KOWR.

Podczas imprezy obyły się również kiermasze materiału szkółkarsko-owocowego i ozdobnego, miodów oraz produktów pszczelich, produktów ekologicznych i serów.

OT Rzeszów

Informacje z regionów