Wszyscy do jednej bramki w Kielcach - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

Wszyscy do jednej bramki w Kielcach

W dniu 31 maja br. na Stadionie Miejskim w Kielcach z okazji Dnia Dziecka odbył się Piknik integracyjny pn: „Wszyscy do Jednej Bramki”. Organizatorem byli Komendant Wojewódzki Policji oraz Świętokrzyski Kurator Oświaty. Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa reprezentował Jacek Toś dyrektor Oddziału Terenowego w Kielcach.

Głównym celem wydarzenia była wspólna zabawa dzieci polskich i ukraińskich oraz promocja działań na rzecz zdrowia i bezpieczeństwa. Najmłodsi uczestnicy imprezy mogli bawić się na dmuchanej zjeżdżalni, malować twarze, układać puzzle, a także wraz z animatorami brać udział w zabawach ruchowych. Zainteresowanie starszych dzieci budziły stoiska wojska, Straży Granicznej, Służby Ochrony Kolei, Policji Świętokrzyskiej, natomiast wszystkim podobały się pokazy tresury psów służbowych służb mundurowych, jak i pokaz sztuk walki Kieleckiego Klubu Sportowego Karate. W ramach akcji odbył
się mecz towarzyski pomiędzy młodzieżową drużyną (U-19) Korony Kielce, a juniorami U-16 ukraińskiego klubu Metalista Charków. Dużym powodzeniem cieszyło się również stoisko informacyjno-promocyjne KOWR, na którym organizowane były gry, zabawy quizy i konkursy z nagrodami połączone ze zdrowym poczęstunkiem, ufundowanym przez świętokrzyskiego dostawcę w Programie dla Szkół FHU ŁUKNAT.

OT Kielce

Informacje z regionów