Wojewódzka Konferencja Szkół Promujących Zdrowie - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

Wojewódzka Konferencja Szkół Promujących Zdrowie

W dniu 23 listopada br. w Szkole Podstawowej im. Rotmistrza Witolda Pileckiego w Olsztynku odbyła się Wojewódzka Konferencja Szkół Promujących Zdrowie przy współudziale Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa Oddziału Terenowego w Olsztynie.

Spotkanie w Olsztynku rozpoczęło cykl czterech konferencji podsumowujących działania programu Szkół i Przedszkoli Promujących Zdrowie w województwie warmińsko-mazurskim. Jednym z celów programu jest promowanie zdrowego trybu odżywania dzieci i młodzieży, które wspierane jest przez KOWR w postaci promocji żywności tradycyjnej i regionalnej oraz „Programu dla szkół”. Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa Oddział Terenowy w Olsztynie przygotował degustację żywności pochodzącej od lokalnych przetwórców posiadających m.in. w ofercie produkty wpisane na Listę Produktów Tradycyjnych prowadzonej przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz posiadające certyfikaty poświadczające ekologiczną produkcję.

Beata Bukowska, Dyrektor szkoły, podkreśliła udział w konferencji OT KOWR i działania na rzecz promocji żywności wyprodukowanej przez lokalnych producentów, nawiązując do „Promocji zdrowia” poprzez m.in. spożywanie zdrowej żywności.

Uroczystą galę rozpoczęto ciekawym wykładem „Pokolenie sieci. Obraz współczesnych polskich nastolatków i co z niego wynika dla edukacji” wygłoszonej przez Annę Borkowską, psycholog, socjoterapeutkę, eksperta ds. edukacji cyfrowej w Państwowym Instytucie Badawczym NASK. Następnie placówki, które uzyskały w roku szkolnym 2020 Certyfikat Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty „Przedszkole Promujące zdrowie” i „Szkoła Promująca zdrowie” zaprezentowały swoje działania na rzecz stworzenia właściwego środowiska fizycznego sprzyjającego zdrowiu, bezpieczeństwa i dobrego samopoczucia wszystkich uczniów i pracowników szkoły.

OT Olsztyn

Informacje z regionów