Wirtualne Dni Pola 2020 w Boguchwale - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

Wirtualne Dni Pola 2020 w Boguchwale

W dniach 6-7 czerwca 2020 r. OT KOWR Rzeszów uczestniczył w Wirtualnych Dniach Pola 2020, które odbyły się na polu doświadczalnym Podkarpackiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Boguchwale. Zainteresowani nowymi technologiami w rolnictwie mogli śledzić na żywo relację z wydarzenia za pośrednictwem Internetu.

Wirtualne Dni Pola zorganizowane zostały pod patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jana Krzysztofa Ardanowskiego. Wirtualnie można było odwiedzić 1025 poletek doświadczalnych, na których specjaliści z PODR uprawiają 385 odmian 16 gatunków roślin. Warto wymienić 23 odmiany ziemniaków z całego świata, stare gatunki np. zbóż, jak pszenica płaskurka czy orkisz, doświadczalny sad ze starymi odmianami jabłoni, czy gruszy. Wszystko to zajmuje niespełna 18 ha.
W wydarzeniu wzięły udział liczne firmy działające w branży rolniczej, które pokazywały nowinki techniczne usprawniające prace w rolnictwie, takie jak: drony do obrazowania pól uprawnych, urządzenia do dozowania nawozu czy bezzałogowe traktory.

OT KOWR Rzeszów informował na swoim stoisku promocyjnym o bieżącej działalności. Relacja z Wirtualnych Dni Pola w Boguchwale była emitowana w programie rolnym TVP „Tydzień”.

Linki do wydarzenia:

https://www.tvp.pl/informacje-rolnicze/tydzien/wideo/07062020-0800/48096344

https://youtu.be/GODMAN9UTiA


OT w Rzeszowie

 

Informacje z regionów