Wiosnenna Wystawa Ogrodniczo – Pszczelarska w Barzkowicach - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

Wiosnenna Wystawa Ogrodniczo – Pszczelarska w Barzkowicach

W dniach 9-10 kwietnia br. na terenie Zachodniopomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Barzkowicach odbyła się Wiosenna Wystawa Ogrodniczo – Pszczelarska w warunkach plenerowych. W imprezie uczestniczył Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa OT w Szczecinie.

Wystawa Ogrodniczo – Pszczelarska to największa, po Targach Rolnych Agro Pomerania, impreza plenerowa, skierowana do mieszkańców Pomorza Zachodniego, a w szczególności pasjonatów pszczelarstwa, miłośników kwiatów, aranżacji ogrodów oraz ekologicznej, polskiej żywności.

W tym roku tradycyjne wyroby prezentowało kilkudziesięciu wystawców oraz rękodzielników z całego kraju. Nie zabrakło również Kół Gospodyń Wiejskich z typowo wielkanocnymi potrawami oraz lokalnymi specjałami oznaczonymi znakiem „PRODUKT POLSKI”.

Sporym zainteresowaniem cieszyło się stoisko promocyjne wystawione przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa OT w Szczecinie. Zwiedzający mogli zasięgnąć informacji na temat działalności KOWR, różnych form pomocy i wsparcia dla rolników oraz dowiedzieć się o zagrożeniach związanych z ASF w tym o zasadach bioasekuracji.

Dwudniowej wystawie w Barzkowicach towarzyszył zorganizowany już po raz piąty międzyregionalny pokaz alpak, natomiast niespodzianką tegorocznej imprezy były koncerty znanych i lubianych wokalistów polskiej muzyki rozrywkowej.

OT Szczecin

Informacje z regionów