„Wiosenne Targi Rolno-Ogrodnicze” w Marszewie - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

„Wiosenne Targi Rolno-Ogrodnicze” w Marszewie

Podczas tegorocznych Targów Rolno-Ogrodniczych, które odbyły się 7 kwietnia br. Oddział Terenowy Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Poznaniu zorganizował strefę pod hasłem „Polska Smakuje”.

Uroczystego otwarcia wydarzenia dokonał Maciej Szłykowicz, zastępca dyrektora Wielkopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Poznaniu. Podczas otwarcia głos zabrali m.in.: Jan Dziedziczak i Jarosław Urbaniak, posłowie na Sejm; Bogdan Fleming, dyrektor OT KOWR w Poznaniu oraz Zbigniew Król, zastępca dyrektora Wydziału Infrastruktury i Rolnictwa w Urzędzie Wojewódzkim. W swoich wypowiedziach zaproszeni goście poruszali tematy dotyczące wyzwań i problemów dotyczących rolnictwa w Wielkopolsce.

Wydarzenie rozpoczęło się o godzinie 9. Jednak stoiska pod hasłem „Polska smakuje”, oblegane był już od wczesnych godzin porannych. Przybyli goście mogli skosztować wielu regionalnych produktów i potraw m.in.: Markowych Serów Kozich, produktów z OSM Top-Tomyśl, miodów z Pasieki Trzy Sady, przetworów wytwarzanych w ramach Rolniczego Handlu Detalicznego w Gospodarstwie Rolnym Pankiewicz, Andrutów kaliski produkowanych w Zakładzie Cukierniczych Ryszarda Marczaka, soków produkowanych w Sok-Pol przez Panią Małgorzatę Prządak, serów wytwarzanych w farmie Seronada, potraw wytwarzanych przez Panie z Koła Gospodyń Wiejskich: Nabyszyce, Czarne Piątkowo, Zwola, Garby.

Informacje z regionów