Wiosenna Giełda Innowacji - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

Wiosenna Giełda Innowacji

W dniu 06 czerwca br. przedstawiciele Oddziału Terenowego KOWR w Rzeszowie wzięli udział w zorganizowanej przez Podkarpacki Ośrodek Doradztwa Rolniczego Wiosennej Giełdzie Innowacji połączonej z Targami Innowacji Ekologicznych.

Wiosenna Giełda Innowacji połączona z Targami Innowacji Ekologicznych, to pierwsze tak duże wydarzenie na ziemi podkarpackiej w 2021 roku, które skupiło na rozległym terenie Ośrodka Doradztwa Rolniczego kilkanaście tysięcy osób.

Na zwiedzających czekało około 300 wystawców, którzy przygotowali stoiska. Oprócz instytucji około rolniczych i licznej reprezentacji Kół Gospodyń Wiejskich, można było obejrzeć i zakupić bogatą i różnorodną florę: w tym kwiaty i materiał szkółkarski. Nie zabrakło także ekologicznej żywności czy miodów z lokalnych pasiek. Na dzieci czekało Mini Zoo z alpakami, kozami i owcami oraz zbiornik z wodą, gdzie można było obejrzeć ozdobne ryby. Przedstawiciele szkół rolniczych z terenu województwa podkarpackiego wzięli udział w konkursie dojenia krowy na czas.

W czasie trwania Giełdy odbyła się konferencja: „Ogród w warunkach niedoboru wody”, która była skierowana zarówno do profesjonalnych ogrodników, jak również amatorów. Na scenie występowały mażoretki z lokalnych grup, a występy artystyczne Zespołu Siostry oraz Chrząszcze przyciągnęły licznych słuchaczy żądnych muzyki ludowej. Koła Gospodyń Wiejskich rywalizowały w konkursie kulinarnym: „Tradycyjne potrawy w ekologicznym wydaniu”.

OT Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Rzeszowie przygotował stoisko promocyjno- informacyjne, przy którym udzielał informacji na temat bieżącej działalności Oddziału.

OT KOWR Rzeszów

Informacje z regionów