Wieś w Pierwszej Stolicy Polski - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

Wieś w Pierwszej Stolicy Polski

Wieś w Pierwszej Stolicy Polski to wydarzenie, które w dniu 19 czerwca br. odbyło się na terenie Stada Ogierów w Gnieźnie. Jego ideą było rozpowszechnianie szeroko rozumianego rolnictwa w przestrzeni miejskiej a także okazją do spotkania dwóch środowisk: wiejskiego i miejskiego w jednym miejscu.

Inicjatorką festynu była Prezes Zarządu Małgorzata Pietrzak- Sikorska. Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa Oddział Terenowy w Poznaniu reprezentował Dyrektor Bogdan Fleming oraz z-ca dyrektora Krzysztof Buchelt.

Na pięknie położonym zielonym terenie swoje stoiska miały: Gospodarstwo Rolno-Hodowlane Żydowo, Wojsko Polskie, Zakątek Weteranów, KOWR OT w Poznaniu, ARiMR, WODR, KRUS, a także Koła Gospodyń Wiejskich.

Impreza rozpoczęła się od występu Orkiestry Dętej z Koła, a organizatorzy oprócz oprawy artystycznej przygotowali jeszcze szereg innych atrakcji m.in.: pokaz skoków przez przeszkody i przejazd zaprzęgiem po terenie stadniny (ogiery ze Stada Ogierów Gniezno), pokaz sokolnika, pokaz obrony przed psem agresywnym oraz symulację wypadku i pierwszej pomocy medycznej. Nie zabrakło również sprzętu rolniczego, zarówno tego nowoczesnego jak i tego sprzed kilkudziesięciu lat a także zwierząt: kóz, krów, owiec, królików, a nawet pszczół.

Dużym zainteresowaniem odwiedzających cieszyła się przygotowana przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa Oddział Terenowy w Poznaniu strefa Polska smakuje, w której
na przybywających czekali wystawcy z regionalnymi produktami, wśród nich znalazły się: chleby, nabiał, olej tłoczony na zimno, przetwory z żurawiny i borówki. Spotkania
z producentami były okazją do czerpania wiedzy na temat pochodzenia produktu czy  sposobie jego wytworzenia. Piękna pogoda i dobry nastrój towarzyszyły naszym gościom który serdecznie dziękujemy za ich aktywną obecność.

OT Poznań

Informacje z regionów