"Wiele kultur - jedno miejsce. Od Kłajpedy po Saloniki" - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

"Wiele kultur - jedno miejsce. Od Kłajpedy po Saloniki"

4 września 2022r. w Rogach, woj. podkarpackie, zorganizowana została międzynarodowa impreza plenerowa "Wiele kultur - jedno miejsce. Od Kłajpedy po Saloniki".

Tematem przewodnim kolejnej edycji imprezy były Węgry. Na konferencji przedstawiono dwa panele dyskusyjne zatytułowane: "Kobieta na szlaku Via Carpatia - społeczna rola kobiet w budowaniu więzi międzynarodowej", a także "Polityka prorodzinna w krajach na szlaku Via Carpatia - nowe wyzwania i idee". Gospodarz gminy Miejsce Piastowe wręczyła Konsulowi Generalnemu Węgier w Krakowie Tiborowi Gerencsérowi symboliczny klucz. Konsul zaznaczył, że spotykamy się w Rogach, by przypomnieć, że niebawem będziemy jeździć drogą ekspresową Via Carpatia od Kłajpedy po Saloniki.

Panie z Kół Gospodyń Wiejskich z gminy Miejsce Piastowe przygotowały stoiska z lokalnymi potrawami oraz wzięły udział w konkursie na najlepszą potrawę węgierską. Zwyciężył przygotowany przez KGW z Niżnej Łąki tort dobosza, wykonany z dziewięciu cienkich podkładów biszkoptowych z masą czekoladowo-kawową i polewą z karmelu. Pokaz kulinarny kuchni węgierskiej na scenie poprowadził Jacek Świerk, który przygotował trzy węgierskie potrawy, które można było degustować.

Imprezie towarzyszył kiermasz rękodzieła, pokaz sprzętu wojskowego starych samochodów, stoiska wystawowe, atrakcje dla najmłodszych.

Gościem specjalnym była ambasador Węgier w Polsce Orsolya Zsuzsanna Kovács.

OT KOWR w Rzeszowie reprezentował Dyrektor Jerzy Borcz.

OT Rzeszów

Informacje z regionów