VII Ogólnopolski Czempionat Kuców i I Ogólnopolski Przegląd Kuców „Felin Pony Stars” - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

VII Ogólnopolski Czempionat Kuców i I Ogólnopolski Przegląd Kuców „Felin Pony Stars”

W dniu 9 maja br. na terenie Ośrodka Jeździeckiego Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie odbył się VII Ogólnopolski Czempionat Kuców i I Ogólnopolski Przegląd Kuców „Felin Pony Stars”

Organizatorami wydarzenia byli Polski Związek Hodowców Koni, Lubelski Związek Hodowców Koni oraz Katedra Hodowli i Użytkowania Koni UP w Lublinie, Wydział Biologii, Nauk o Zwierzętach i Biogospodarki. Wydarzenie odbyło się pod honorowym patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Grzegorza Pudy oraz Jego Magnificencji prof. Dr. Hab. Krzysztofa Kowalczyka – Rektora Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. W wydarzeniu wzięli udział min. przedstawiciele władz Uniwersytetu Przyrodniczego oraz Minister Edukacji i Nauki Pan Przemysław Czarnek, który uświetnił uroczystość wręczając nagrody dla Czempiona i Wiceczempiona w Klasie I Czempionatu. 

Ocenie komisji podlegało 8 grup kuców zgodnie z kryteriami: budowa ciała, sposób poruszania się, skoki przez przeszkody i praca w zaprzęgu, pokrój i przygotowanie do zawodów kuców różnych ras.

Na całość imprezy składały się zmagania ok. 60 koni i ich hodowców w dwunastu Klasach.

Udział w wydarzeniu stanowił doskonałą okazję do przybliżenia informacji na temat działalności Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa.

Informacje z regionów