VI Piknik z PRODUKTEM POLSKIM w województwie śląskim - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

VI Piknik z PRODUKTEM POLSKIM w województwie śląskim

W dniu 27 sierpnia br. Na placu przy OSP w Zendku gm. Ożarowice odbył się VI Piknik z PRODUKTEM POLSKIM w województwie śląskim.

O godz. 16:00 uroczystego otwarcia wydarzenia dokonali: Konrad Jarzyński Dyrektor OT KOWR w Częstochowie, Teresa Pala Zastępca Dyrektora OT KOWR w Częstochowie, Krzysztof Sosnowski Zastępca Dyrektora Oddziału Regionalnego KRUS w Częstochowie. Honorowymi gośćmi Pikniku byli m.in.: Barbara Dziuk Poseł na Sejm RP oraz Wojciech Szarama Poseł na Sejm RP.


Podczas wydarzenia rozstrzygnięto I etap konkursu kulinarnego „Bitwa Regionów” dla powiatu tarnogórskiego. Organizatorami konkursu są: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi wraz z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa przy wsparciu Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.
W Konkursie wzięły udział trzy zespoły Kół Gospodyń Wiejskich. Komisja w składzie, pod przewodnictwem lokalnego eksperta kulinarnego Henryki Psonki, zadecydowała o kolejności przyznania nagród:
I miejsce – KGW w Pyrzowicach – Ciaperkapusta (mieszana kapusta) z kotletem mielonym
II miejsce – KGW Świerklaniec – Żeberka w towarzystwie ciapkapusty
III miejsce – Stowarzyszenie Przyjaciół Kultury i Tradycji Śląskiej z Orzecha - "Poniydzielny łobiod ślonski"   - karminadle z ciaperkapustom
Zwycięskie drużyny otrzymały nagrody pieniężne ufundowane przez KOWR w wysokości: 1000 zł, 800 zł i 500 zł.


Na Pikniku swoje stoiska przygotowali: Nadleśnictwo Świerklaniec, Śląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Częstochowie, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, instytucje współorganizujące wydarzenie oraz lokalni producenci żywności. Podczas Wydarzenia odbył się koncert Orkiestry Dętej Ossy, Koncert Ludowych Zespołów Śpiewaczych „Ożarowianki” oraz „Ossianie”. Na scenie zaprezentował się również Kabaret „Jestem”.
Wszystkim uczestnikom Pikniku serdecznie dziękujemy i gratulujemy zwycięskim kołom.
OT Częstochowa

 

Informacje z regionów