Ulanów – Piknik z PRODUKTEM POLSKIM - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

Ulanów – Piknik z PRODUKTEM POLSKIM

W dniu 25 czerwca 2022 r. na terenie Stadionu Sportowego Klubu Retman Ulanów w Ulanowie odbył się Piknik z PRODUKTEM POLSKIM, podczas którego rozstrzygnięto I etap konkursu kulinarnego „Bitwa Regionów” dla powiatu niżańskiego.

Organizatorami Pikniku byli Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi wraz z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa przy wsparciu Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego przy współpracy ze Starostwem Powiatowym w Nisku.

W konkursie rywalizowało 13 zespołów Kół Gospodyń Wiejskich, które przygotowały tradycyjne potrawy charakterystyczne dla powiatu niżańskiego z województwa podkarpackiego. W opinii Komisji, najlepszym daniem, okazał się Szwedzik przygotowany przez Koło Gospodyń Wiejskich w Szwedach Szwedowianki. Drugie miejsce zajęło Koło Gospodyń Wiejskich w Kamionce za przygotowanie Rolada z piersi kaczki z pistacjami w sosie żurawinowym, zaś trzecie miejsce zajęły panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Kończycach Koniczynki za Kudłate pierogi Nagrody w postaci czeków wręczył Dyrektor Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa Oddziału Terenowego w Rzeszowie Jerzy Borcz. Zwycięskie drużyny otrzymały nagrody pieniężne ufundowane przez KOWR w wysokości: 1000 zł, 800 zł i 500 zł. Dodatkowe nagrody ufundował Sekretarz Stanu w Ministerstwie Infrastruktury Rafał Weber oraz Starosta Niżański Robert Bednarz.

Wydarzenie było świetną okazją do wspólnego spędzenia czasu razem z rodziną i przyjaciółmi przy degustowaniu regionalnych potraw, muzyce ludowej i spływach galerami po Sanie.

Dla najmłodszych zorganizowano gry i zabawy z animatorami, w tym malowanie twarzy oraz konkursy plastyczne. Wszystkim serdecznie dziękujemy, zwycięskim kołom gratulujemy.

OT Rzeszów

Informacje z regionów