Turbia – Piknik z PRODUKTEM POLSKIM - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

Turbia – Piknik z PRODUKTEM POLSKIM

W dniu 26 czerwca 2022 r. na terenie Lotniska w Turbii odbył się Piknik z PRODUKTEM POLSKIM, podczas którego rozstrzygnięto I etap konkursu kulinarnego „Bitwa Regionów” dla powiatu stalowowolskiego.

Organizatorami Pikniku byli Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi wraz z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa przy wsparciu Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego przy współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Zaleszanach.

W konkursie rywalizowało 8 zespołów Kół Gospodyń Wiejskich, które przygotowały tradycyjne potrawy charakterystyczne dla powiatu stalowowolskiego z województwa podkarpackiego. W opinii Komisji, najlepszym daniem, okazały się Pierogi po litewsku przygotowany przez Koło Gospodyń Wiejskich w Pilchowie. Drugie miejsce zajęło Koło Gospodyń Wiejskich w Chwałowicach za przygotowanie karkówka w cebuli z kaszą po chwałowsku, zaś trzecie miejsce zajęły panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Woli Rzeczyckiej za Kapustę zasmażaną z ziemniaczkami. Nagrody w postaci czeków wręczył Dyrektor Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa Oddziału Terenowego w Rzeszowie Jerzy Borcz. Zwycięskie drużyny otrzymały nagrody pieniężne ufundowane przez KOWR w wysokości: 1000 zł, 800 zł i 500 zł. Dodatkowe nagrody ufundował Sekretarz Stanu w Ministerstwie Infrastruktury Rafał Weber.

Wydarzenie było świetną okazją do wspólnego spędzenia czasu razem z rodziną i przyjaciółmi przy degustowaniu regionalnych potraw i muzyce ludowej. Podczas wydarzenia rozegrano także gminne zawody strażackie.

Dla najmłodszych zorganizowano gry i zabawy z animatorami, w tym malowanie twarzy oraz konkursy plastyczne. Wszystkim serdecznie dziękujemy, zwycięskim kołom gratulujemy.

OT Rzeszów

Informacje z regionów