„Tuczępskie smaki tradycji” w Tuczępach - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

„Tuczępskie smaki tradycji” w Tuczępach

W dniu 1 czerwca br. odbył się kiermasz „Tuczępskie smaki tradycji”, podczas którego został rozstrzygnięty konkurs kulinarny adresowany do Kół Gospodyń Wiejskich. Współorganizatorem oraz fundatorem nagród był Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa. Gościem honorowym była wiceminister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Anna Gembicka.

W konkursie wzięło udział sześć KGW z terenu gminy Tuczępy, które promowały nie tylko wspaniałe potrawy o tradycyjnych, lokalnych, tuczępskich smakach, ale także zaprezentowały swój dorobek kulinarny.

Najlepszą potrawą, która zajęła pierwsze miejsce okazała się „Zupa szczawiowa”, przygotowana przez Koło Gospodyń Wiejskich z Nieciesławic Paryżanki. Drugie miejsce zajęły Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Podlesia Słoneczne Podlesianki, które przyrządziły „Gęś w pomarańczach”, a smak zgłoszonego „Żuru tuczępiańskiego” zachwycił podniebienia jury degustacyjnego i zajął trzecie miejsce. Wszystkim zwycięskim kołom serdecznie gratulujemy i zapraszamy do wzięcia udziału w VI edycji konkursu kulinarnego „Bitwa regionów”. Więcej informacji na www.bitwaregionow.pl

Informacje z regionów