Trzeci Piknik z PRODUKTEM POLSKIM w powiecie włoszczowskim w świętokrzyskim za nami! - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

Trzeci Piknik z PRODUKTEM POLSKIM w powiecie włoszczowskim w świętokrzyskim za nami!

W dniu 18 czerwca 2022 r. przy Powiatowym Centrum Kulturalno-Rekreacyjnym we Włoszczowie odbył się trzeci Piknik Z PRODUKTEM POLSKIM podczas którego rozstrzygnięto I etap konkursu kulinarnego Bitwa Regionów w powiecie włoszczowskim.

Do konkursu Bitwa Regionów w powiecie włoszczowskim przystąpiło  11 Kół Gospodyń Wiejskich z powiatu włoszczowskiego. Dla Jurorów było to pracowite popołudnie, ponieważ na każdym stoisku panie z KGW oferowały znakomite potrawy, oparte na tradycyjnych recepturach, czasem wzbogacone o własne kulinarne doświadczenia. Wszystkie potrawy były wyśmienite, ale najlepszy okazał się Gruscok przygotowany przez KGW w Komparzowie. „Przepióreczki” z Żelisławiczek zajęły drugie miejsce za Zagubioną wiejską szynkę w porach i Żelisławickich pokrzywach. Trzecia nagroda powędrowała do KGW z Czostkowa za Prazoki. W składzie komisji konkursowej zasiedli Mariusz Bezak Przewodniczący, Urszula Luty Kierownik WRR OT KOWR w Kielcach oraz Józef Cepil Dyrektor świętokrzyskiego oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Kielcach. Nagrody w postaci czeków 1000 zł, 800 zł 500 zł wręczył Jacek Toś Dyrektor Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa Oddziału Terenowego w Kielcach. Dodatkowo upominki dla każdego KGW ufundował ARiMR. Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa Oddział Terenowy w Kielcach przygotował stoisko informacyjno-promocyjne, a dla najmłodszych zorganizowano gry i zabawy z animatorami. Wydarzenie było świetną okazją do wspólnego spędzenia czasu razem z rodziną i przyjaciółmi przy degustowaniu regionalnych potraw. Na zakończenie wydarzenia odbył się koncert Jawor u źródeł kultury.

Wszystkim serdecznie dziękujemy, zwycięskim kołom gratulujemy!

OT Kielce

Informacje z regionów