Targi Żywności „Zasmakuj z UR” i Małopolska Giełda Agroturystyczna - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

Targi Żywności „Zasmakuj z UR” i Małopolska Giełda Agroturystyczna

25 i 26 września br. na terenie zabytkowego folwarku Uniwersytetu Rolniczego im. Hugona Kołłątaja w Krakowie odbyły się VII Małopolskie Targi Żywności „Zasmakuj z UR” oraz XXIII Małopolska Giełda Agroturystyczna.

Wydarzenie rozpoczęło się przywitaniem zaproszonych gości oraz przemówieniem rektora Uniwersytetu Rolniczego Sylwestra Tabora, który wyjaśnił jak ważną rzeczą jest wspieranie rodzimych producentów.

Głównym celem wydarzenia było propagowanie idei zdrowego stylu życia oraz promowanie regionalnych produktów. Wśród wielu wystawców, obecnych na Targach, można było podziwiać stoiska z lokalnymi potrawami takimi jak: wędliny, sery, soki owocowe, chleby i miody. Dużym zainteresowaniem cieszyły się stoiska Lasów Państwowych i Kół Gospodyń Wiejskich, które  częstowały odwiedzających sporządzonymi przez siebie produktami. Natomiast dla najmłodszych przygotowano specjalną strefę do zabaw z animatorami. Nie zabrakło też występów zespołów ludowych, które zabawiały przybyłych gości śpiewem i tańcem.

Uczestnicy Targów mogli również skorzystać ze stoiska informacyjnego przygotowanego przez pracowników KOWR, którzy służyli fachową poradą dotyczącą działań Ośrodka. KOWR w Krakowie reprezentował Mirosław Boruta Krakowski, Zastępca Dyrektora OT.

OT Kraków

Informacje z regionów