Targi „Polska smakuje” w Golubiu-Dobrzyniu - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

Targi „Polska smakuje” w Golubiu-Dobrzyniu

W dniach 3–5 lipca 2020 r. pod murami zamku w Golubiu-Dobrzyniu odbył się 44 Wielki Międzynarodowy Turniej Rycerski. Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa jako partner wydarzenia, zorganizował Targi pod szyldem „Polska smakuje”.

W tegorocznym turnieju ze względu na ograniczenia w ruchu międzynarodowym, brali udział tylko uczestnicy z Polski. Ich reprezentacja była jednak pokaźna. Wśród licznych atrakcji znalazły się między innymi inscenizacje, rywalizacja rycerzy konnych, pieszych, kuszników oraz łuczników. Chętni do poznania historii tego wyjątkowego miejsca mogli wybrać się na zwiedzanie zamku z przewodnikiem.

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa jako partner wydarzenia, zorganizował Targi pod szyldem „Polska smakuje”, na których zaprezentowało  się ponad 40 producentów rolnych  z województwa wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego. Zrzeszeni pod marką „Polska smakuje” rolnicy i wytwórcy jak zwykle nie zawiedli. Prezentowane przez nich sery, produkty mleczne, wędliny, miody, chleby, przetwory czy napoje zadowoliły nawet najbardziej wymagających konsumentów. Koła Gospodyń Wiejskich serwowały specjały kuchni polskiej na ciepło i na zimno.

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa Odział Terenowy w Bydgoszczy wraz z Oddziałem Terenowym z Poznania zorganizował stoisko informacyjno-promocyjne, przy którym można było uzyskać informacje m.in. o idei promowania polskiej żywności pod wspólną marką „Polska Smakuje”. Pracownicy KOWR informowali producentów żywności, jak dla swoich produktów mogą zdobyć oznaczenie „PRODUKT POLSKI”.

Dla najmłodszych uczestników Targów KOWR przygotował animacje i zabawy. Natomiast nieco starsi mogli pokosztować dań przygotowywanych podczas pokazów kulinarnych.  Stoisko odwiedzili Doradca w Gabinecie Politycznym Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jana Krzysztofa Ardanowskiego Tomasz Sińczak, Dyrektor Oddziału Terenowego w Poznaniu Bogdan Fleming  oraz zastępca Dyrektora Oddziału Terenowego w Bydgoszczy Witold Dzierżak. Mieli oni okazję zapoznać się z ofertą producentów i porozmawiać o ich osiągnięciach i nagrodach.

OT w Bydgoszczy

Informacje z regionów