Targi ogrodnicze "Pamiętajmy o ogrodach" - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

Targi ogrodnicze "Pamiętajmy o ogrodach"

Ponad 150 wystawców wzięło udział w targach "Pamiętajmy o ogrodach". Odbyły się one odbyły 14 kwietnia 2019 r. w Piotrkowie Trybunalskim. Patronat nad XIV Piotrkowskimi Targami Ogrodniczymi „Pamiętajmy o ogrodach” objęli Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jan Krzysztof Ardanowski, Wojewoda Łódzki Zbigniew Rau i Marszałek Województwa Łódzkiego Grzegorz Schreiber.

Wystawcy oferowali m.in. rośliny do ogrodów i sadów przydomowych, nasiona kwiatów  i sadzonki warzyw, cebule kwiatowe oraz materiał szkółkarski, kwiaty balkonowe, rośliny rabatowe, iglaki, winorośl. Prezentowane były narzędzia i sprzęt ogrodniczy, meble na tarasy i ceramika dekoracyjna, elementy architektury krajobrazu oraz różne ozdoby do ogrodów i altan. Zwiedzanie i kupowanie umilały występy zespołów folklorystycznych. Odbyła się także wystawa żywności regionalnej przygotowana przez panie z Kół Gospodyń Wiejskich, która cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem. Podczas wydarzenia pracownicy OT KOWR w Łodzi obsługiwali stoisko informacyjne, gdzie odwiedzający targi mogli uzyskać niezbędne informacje o mechanizmach administrowanych przez KOWR oraz zapoznać się z ofertą gruntów na sprzedaż i dzierżawę.

Na targach obecni byli  parlamentarzyści: Joanna Kopcińska, Robert Telus,  Dariusz Kubiak, Grzegorz Lorek. Łódzki Urząd Marszałkowski reprezentowali  wicemarszałkowie: Grzegorz Wojciechowski, Andrzej Górczyński, Zbigniew Ziemba. Łódzki Oddział Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa reprezentowali dyrektorzy: Janusz Ciesielski, Marek Sarwa, Jeremiusz Kulisiewicz.

Informacje z regionów