Targi „Lato Na Wsi Święto Smaku i Tradycji” w Minikowie - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

Targi „Lato Na Wsi Święto Smaku i Tradycji” w Minikowie

W dniach 14-15 maja br. w Minikowie odbyły się targi „Lato Na Wsi Święto Smaku i Tradycji”. W wydarzeniu uczestniczył Marcin Wroński, zastępca Dyrektora Generalnego KOWR oraz Wojciech Kędzia Dyrektor OT KOWR w Bydgoszczy

Targi „Lato Na Wsi Święto Smaku i Tradycji” cieszyły się dużą popularnością wśród mieszkańców okolicznych miejscowości jak również całego województwa. Ważnym punktem wydarzenia była plenerowa wystawa ogrodnicza, która przyciągała nie tylko możliwością zdobycia nowych informacji ale również była okazją do zakupienia wysokogatunkowych sadzonek.

Na licznych stoiskach i straganach można było nabyć lokalne produkty wytworzone przez gospodarstwa ekologiczne, miody i produkty pszczelarskie oraz rękodzieła lokalnych twórców.  Sporym zainteresowaniem cieszyła się Regionalna Wystawa Drobnego Inwentarza oraz Wystawa RETRO ciągników i samochodów.

W czasie targów odbyła się  XXI edycję konkursu „Nasze Kulinarne Dziedzictwo-Smaki Regionów” mająca na celu promowanie dziedzictwa kulinarnego Pomorza i Kujaw.

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa OT Bydgoszcz był jednym z partnerów tego wydarzenia.   

Informacje z zakresu wsparcia rolnictwa można było uzyskać na wspólnym stoisku resortowym zorganizowanych przez instytucje:  MRiRW, KOWR, ARiMR oraz KRUS.

OT Bydgoszcz

Informacje z regionów