Szósty Piknik z PRODUKTEM POLSKIM w powiecie kazimierskim w województwie świętokrzyskim - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

Szósty Piknik z PRODUKTEM POLSKIM w powiecie kazimierskim w województwie świętokrzyskim

W niedzielę 17 lipca 2022 r. na Stadionie Miejskim w Skalbmierzu, odbył się kolejny w Świętokrzyskim Piknik z PRODUKTEM POLSKIM, podczas którego rozstrzygnięto I etap konkursu kulinarnego „Bitwa Regionów” w powiecie kazimierskim.

W konkursie rywalizowało 13 zespołów Kół Gospodyń Wiejskich, które przygotowały tradycyjne potrawy charakterystyczne dla powiatu kazimierskiego. Komisja konkursowa, nie miała łatwego zadania, ponieważ wszystkie dania były bardzo smacznie i starannie przygotowane, wyłoniła jednak zwycięzców:

I miejsce - Indyk po Broniszowsku - Koło Gospodyń Wiejskich w Broniszowie

II miejsce - Pierogi z Bobem - Koło Gospodyń Wiejskich w Boronicach

III miejsce - Bigos z kiszonych ogórków - Koło Gospodyń Wiejskich Drożejowice

Nagrody w postaci dyplomów i czeków wręczali: poseł na Sejm RP Czesław Siekierski, Senator Jacek Włosowicz, Poseł na Sejm RP Mariusz Gosek oraz Dyrektor Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Kielcach Jacek Toś. Zwycięskie drużyny otrzymały nagrody ufundowane przez KOWR w wysokości: 1000 zł, 800 zł i 500 zł. Nagrody rzeczowe dla laureatek konkursu, ufundowane przez KRUS przekazał Zastępca Dyrektora KRUS OR w Kielcach Jarosław Ziemniak. Każde KGW otrzymało także upominki ufundowane przez ARiMR, które wręczył Józef Cepil. Gościem Pikniku był również Poseł na Sejm RP Krzysztof Lipiec.

Wydarzenie było świetną okazją do wspólnego spędzenia czasu z rodziną i przyjaciółmi przy degustowaniu regionalnych potraw i występach lokalnych artystów ludowych. Nie zapomniano również o najmłodszych, dla których zorganizowano zabawy z animatorami, w tym puszczanie baniek mydlanych oraz malowanie twarzy. Dzieci chętnie korzystały ze strefy zabaw, trampolin i dmuchawców. Można było również skorzystać z przejazdów bryczkami.

Wszystkim serdecznie dziękujemy, zwycięskim Kołom gratulujemy i zapraszamy na kolejne eliminacje, tym razem w powiecie buskim 24 lipca br. w Parku Zdrojowym w Busku Zdroju. Zapraszamy!

OT Kielce

Informacje z regionów