Szkolenie OZE w świętokrzyskim - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

Szkolenie OZE w świętokrzyskim

Szkolenie „Odnawialne Źródła Energii – szansa na innowacyjne rolnictwo” odbyło się 10 kwietnia 2019 r. w siedzibie Świętokrzyskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Modliszewicach. Organizatorem był Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęło Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Prelegenci omówili zagadnienia dotyczące m.in. uwarunkowań i kosztów pozyskania energii z OZE, praktycznych doświadczeń z eksploatacji instalacji biogazowni rolniczych, małych elektrowni wodnych, instalacji fotowoltaicznych oraz kotłów na biomasę. W poszczególnych panelach tematycznych głos zabrali przedstawiciele Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Urzędu Regulacji Energetyki, Banku Ochrony Środowiska oraz użytkownicy instalacji OZE. W trakcie trwania szkolenia pracownicy Oddziału Terenowego KOWR w Kielcach prowadzili stoisko informacyjne, na którym uczestnicy mogli zapoznać się z działalnością ośrodka.

KOWR reprezentowali Jacek Toś, dyrektor Oddziału Terenowego w Kielcach i Marzena Skąpska, z-ca Dyrektora Departamentu Innowacji.

Informacje z regionów