Szkolenia „Zdrowy styl życia – zdrowy styl bycia” w województwie łódzkim - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

Szkolenia „Zdrowy styl życia – zdrowy styl bycia” w województwie łódzkim

W marcu br. podpisano porozumienie dotyczące cyklu szkoleń skierowanych do Kół Gospodyń Wiejskich pomiędzy KOWR OT w Łodzi reprezentowanym przez Dyrektora Janusza Ciesielskiego, a Łódzkim ODR reprezentowanym przez Dyrektora Tomasza Koperę. Szkolenia pod nazwą „Zdrowy styl życia – zdrowy styl bycia” odbywają się w 18-nastu powiatach województwa łódzkiego i trwać będą od marca do kwietnia 2022 r.

Szkolenia „Zdrowy styl życia – zdrowy styl bycia”  zostały objęte patronatem Wiceprezesa Rady Ministrów, Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Henryka Kowalczyka oraz Posła na Sejm RP, Przewodniczącego Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi Roberta Telusa. Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa Oddział Terenowy w Łodzi, reprezentują Dyrektor Janusz Ciesielski oraz Z-ca Dyrektora Marek Sarwa.

Podczas wydarzeń organizowane są spotkania z dietetykiem na których poruszana jest tematyka dotycząca zasad zdrowego odżywiania oraz promowania zdrowego stylu życia. Uczestnicy mają możliwość zasięgnięcia porad w jaki sposób za pomocą odpowiedniej diety zapobiegać współczesnym chorobom cywilizacyjnym, w tym m.in. cukrzycy,  miażdżycy czy otyłości.  Szkolenia „Zdrowy styl życia – zdrowy styl bycia”  są również doskonałą okazją do przybliżenia  informacji dotyczących „Produktu polskiego”.

Oprócz treści merytorycznych przekazywanych przez wykwalifikowanych dietetyków przybyli goście  mają możliwość degustacji potraw skomponowanych w oparciu o zasady zbilansowanej diety przygotowanych przez członkinie lokalnych Kół Gospodyń Wiejskich z produktów polskich.

Wiosna to właściwy czas, aby zadbać o formę i wzmocnić organizm o dobrze zbilansowaną dietą, najlepiej w oparciu o lokalne, polskie produkty.

OT Łódź

Informacje z regionów