Świętokrzyski Kiermasz Bożonarodzeniowy - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

Świętokrzyski Kiermasz Bożonarodzeniowy

W dniu 18 grudnia br. na terenie Dworku Laszczyków w Kielcach, odbył się tradycyjny świąteczny kiermasz bożonarodzeniowy, organizowany od ponad 20 lat przez Muzeum Wsi Kieleckiej.

Podczas trwania wydarzenia jak każdego roku świętokrzyscy twórcy zaprezentowali własnoręcznie wykonane ludowe ozdoby m.in. przepięknie zdobione bombki, łańcuchy oraz stroiki. Nie zabrakło również lokalnych przysmaków w postaci miodów, pierników, serów, wędlin, ciast, owoców, słodyczy oraz gorących potraw świątecznych. Wszystko to wprowadziło nas w bardzo świąteczną atmosferę.

Tradycją wpisaną w program kiermaszu jest koncert. Na scenie z repertuarem najpiękniejszych kolęd wystąpili: Zespół ludowy Bolechowiczanie, Koło Gospodyń Wiejskich Kowalanki, Wojtek Misiowiec, Zespół Domaszowianie oraz Zespół Pieśni i Tańca Wincentowianie.

Prowadzący Gospodarstwo Pasieczne Pszczeli Raj Marian Błędziński na przygotowanym przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa Oddział Terenowy w Kielcach stoisku miał możliwość zaprezentowania i sprzedaży swoich produktów.

Wszystkim raz jeszcze życzymy zdrowych i spokojnych świąt.

OT Kielce

Informacje z regionów