Święto Plonów w Woli Lubeckiej - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

Święto Plonów w Woli Lubeckiej

W niedzielę 18 sierpnia w Woli Lubeckiej odbyły się Dożynki Gminy Ryglice. Uroczystość rozpoczęła się Mszą św. w kościele pw. Maryi Matki Bożej Opatrzności, po zakończeniu której barwny korowód dożynkowy przemaszerował w kierunku sceny.

W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele władz samorządowych m.in. Minister Paweł Ciećko z Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska. Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa prezentowała Iwona Ciećko Zastępca Oddziału Terenowego KOWR w Krakowie.

Po licznych przemówieniach zaproszonych gości wręczono ministerialne odznaczenia zasłużonym rolnikom oraz nagrody dla Kół Gospodyń Wiejskich.

Oczywiście nie mogło obyć się bez konkursu wieńca dożynkowego, a na scenie wystąpił zespół W Kuźni u Kowala, uczniowie Szkoły Podstawowej w Woli Lubeckiej czy zespół Lubczanie wraz z kapelą Spod Kokocza. W trakcie dożynek było także sporo innych atrakcji m.in. degustacje tradycyjnych potraw przygotowane przez Koła Gospodyń Wiejskich, skoki spadochronowe, koncert zespołu Andre, zabawa taneczna w wykonaniu zespołu Dysonans.

Oddział Terenowy KOWR w Krakowie zorganizował podczas wydarzenia  stoisko informacyjno – promocyjne ze strefą Polska smakuje, na którym można było zasięgnąć informacji o mechanizmach administrowanych przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa.

Informacje z regionów