Sukces „Sobotniego Bazarku na Bronowickiej” - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

Sukces „Sobotniego Bazarku na Bronowickiej”

W dniu 18 grudnia br. przed siedzibą Krajowego Ośrodka wsparcia Rolnictwa OT w Szczecinie odbyła się jedenasta już edycja „Sobotniego Bazarku na Bronowickiej”, która tym razem miała typowo świąteczny charakter.

Wigilijne potrawy przygotowane przez Koła Gospodyń Wiejskich, konkurs kulinarny i degustacja grochu z kapustą, to tylko nieliczne atrakcje, które podczas „Sobotniego Bazarku na Bronowickiej” przygotował Wydział Rozwoju Rynków Rolnych KOWR OT w Szczecinie. Tym razem na przepięknie udekorowanych stoiskach królowały typowo świąteczne potrawy w postaci pierogów, sałatek, zup oraz karpia i śledzia w niezliczonej ilości odmianach. Nie zabrakło też miodów, wędlin, serów, owoców, warzyw i wyrobów rękodzieła.

W programie świątecznej edycji wydarzenia znalazło się między innymi kulinarne show krytyka kulinarnego i konferansjera Roberta Bochenki, który dla wszystkich gości przygotował groch z kapustą. Wiele pozytywnych emocji wzbudził konkurs kulinarny dla Kół Gospodyń Wiejskich na najsmaczniejszą potrawę świąt Bożego Narodzenia. W szranki i konkury o atrakcyjne nagrody przystąpiło 7 drużyn. Ostatecznie, po burzliwych naradach, pierwsze miejsce wywalczyły panie z KGW „Malwy” z Tetynia w powiecie pyrzyckim, które podbiły serca i smaki jury przepyszną zupą grzybową z uszkami. Drugie miejsce wywalczyły gospodynie z Pilchowa za oryginalnego kulebiaka, natomiast trzecia nagroda powędrowała na ręce KGW „Wkrzanki”, które zaserwowało zupę rybną.

„Sobotni Bazarek na Bronowickiej” okazał się wielkim sukcesem organizacyjnym. W ciągu pięciu godzin stoiska wystawców i Kół Gospodyń Wiejskich odwiedziło kilka tysięcy osób, skuszonych wyjątkową i oryginalna formułą wydarzenia.

Najbliższa edycja, przed siedzibą Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa OT w Szczecinie, odbędzie się 29 stycznia 2022 r.

OT Szczecin

Informacje z regionów