Spotkanie z sołtysami w Trzebnicy - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

Spotkanie z sołtysami w Trzebnicy

W Urzędzie Miasta w Trzebnicy w dn. 09.02.2018 r. odbyło się spotkanie informacyjne dotyczące aktualnej sytuacji w rolnictwie, w którym wzięło udział 41 sołtysów gmin powiatu trzebnickiego. W spotkaniu uczestniczyli także przedstawiciele Biura Powiatowego Oddziału Regionalnego ARiMR w Trzebnicy, Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego w Trzebnicy, Urzędu Miasta w Trzebnicy oraz Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa.

Andrzej Radziejewski - Kierownik PZDR w Trzebnicy oraz Barbara Leszczyszyn - Kierownik BP Dolnośląskiego Oddziału Regionalnego ARiMR w Trzebnicy, przedstawili aktualny harmonogram naboru wniosków przez Agencję oraz informacje na temat obowiązkowego składania wniosków o przyznaniu płatności bezpośrednich oraz płatności obszarowych PROW w formie elektronicznej za pośrednictwem aplikacji eWniosekPlus.

W spotkaniu wzięli udział również pracownicy Wydziału Kształtowania Ustroju Rolnego i Gospodarowania Zasobem Oddziału Terenowego Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa we Wrocławiu, którzy przedstawili informacje dotyczące procedury sprzedaży oraz dzierżawy nieruchomości na Dolnym Śląsku. Temat gospodarowania nieruchomościami spotkał się z dużym zainteresowaniem uczestników. Ze strony obecnych padło wiele pytań, na które pracownicy OT KOWR udzielali odpowiedzi, jak również wskazali osoby do kontaktu w sytuacjach wymagających indywidualnego i wnikliwszego podejścia.

Informacje z regionów