Spotkanie z Gospodynią - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

Spotkanie z Gospodynią

W dniu 31 lipca 2021 r. w Wiejskim Domu Kultury w Nowodworze koło Lubartowa odbyło się spotkanie dla Kół Gospodyń Wiejskich z powiatu lubartowskiego w ramach projektu Fundacji Polska Gospodyni: Spotkania z Gospodynią.

Podczas „Spotkania z Gospodynią” miał miejsce cykl wykładów tematycznych m.in. na temat ubiegania się o środki na prowadzenie KGW, pozyskiwania funduszy na działalność lokalną oraz własny rozwój. Ponadto każdy uczestnik spotkania mógł skorzystać z pakietu badań bezpłatnych oferowanych przez mobilny punk pobrań ALAB Laboratoria. Następnie fizjoterapeutka poprowadziła warsztat, podczas którego zwróciła uwagę na to, że należy stale dbać o swoją miednicę. Na zakończenie odbyły się warsztaty kulinarne polegające na przygotowaniu pięć potraw niewymagających długiego gotowania. Spotkanie uświetniał zespół ludowy, który  zaprezentował swoje umiejętności wokalno-muzyczne.

W trakcie spotkania został przeprowadzony konkurs z wiedzy o działalności Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa. Zwyciężczynie konkursu zostały uhonorowane nagrodami.

Pracownicy Wydziału Rozwoju Rynków Rolnych KOWR OT w Lublinie prowadzili stoisko, na którym można było uzyskać informacje o bieżących działaniach KOWR oraz zaopatrzyć się w biuletyny i broszury jak również promowali stronę ,,Polska smakuje’’, pod szyldem której skupiają się polscy producenci certyfikowanej żywności wysokiej jakości.

Informacje z regionów