Spotkanie z Gospodynią w Maleńcu - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

Spotkanie z Gospodynią w Maleńcu

Na placu Zabytkowego Zakładu Hutniczego w Maleńcu 4 lipca br. zorganizowane zostały szkolenia dla pań należących do Kół Gospodyń Wiejskich z terenu powiatu koneckiego. Spotkanie zorganizowane zostało przez fundację „Polska Gospodyni”, uczestniczyło w nim około 100 osób.

Podczas wydarzenia odbyły się szkolenia skierowane do pań zrzeszonych w Powiatowej Radzie Kół Gospodyń Wiejskich. Zajęcia edukacyjne prowadzone przez lekarzy, a także fizjoterapeutów dotyczyły profilaktyki chorób kobiecych. Ponadto można było uzyskać informacje na temat pozyskiwania środków finansowych, które gospodynie mogą przeznaczyć na swoją działalność.

Spotkanie urozmaicone było zajęciami z nauki gry na instrumentach muzycznych. Ponadto obecne na spotkaniu panie z KGW przygotowały przepyszne lokalne specjały kulinarne. Wśród potraw nie zabrakło kugla, pierogów, kapusty z grochem, staropolskich wędlin oraz ciast.

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa reprezentował Jacek Toś, Dyrektor Oddziału Terenowego w Kielcach, który podczas wydarzenia zaprezentował informacje na temat działalności KOWR. Przeprowadził również quiz, sprawdzający zdobytą wiedzę przez obecne gospodynie, a zwyciężczynie zostały nagrodzone upominkami ufundowanymi przez KOWR.

Informacje z regionów