Spotkanie z Gospodynią w Gminie Orla na Podlasiu - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

Spotkanie z Gospodynią w Gminie Orla na Podlasiu

W dniu 14 sierpnia 2021 r. Fundacja Polska Gospodyni oraz Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa zorganizowali kolejne z cyklu spotkanie z Kołami Gospodyń Wiejskich.

W trakcie spotkania pracownicy Wydziału Rozwoju Rynków Rolnych OT KOWR w Białymstoku przybliżyli zgromadzonym działalność instytucji, prezentując realizowane mechanizmy. Następnie odbył się konkurs podsumowujący poruszane zagadnienia, a uczestnicy otrzymali drobne gadżety ufundowane przez KOWR. Na stoisku zorganizowanym przez OT można było również zaopatrzyć się w broszury informacyjne i biuletyny poświęcone bieżącej działalności KOWR.

Tego dnia, licznie  zgromadzone panie wysłuchały cyklu wykładów m.in. o ambitnych planach i pomysłach dla KGW. Na temat profilaktyki zdrowotnej, dotyczącej w szczególności zdrowia kobiet, opowiedziała pani fizjoterapeutka. Podczas spotkania było można wykonać pakiet bezpłatnych badań profilaktycznych w mobilnym laboratorium, z czego panie chętnie korzystały. Na spotkaniu nie zabrakło regionalnych specjałów i smakołyków serwowanych przez gospodynie. Na zakończenie wspólnie spędzonego dnia odbyły się warsztaty kulinarne pod okiem doświadczonego kucharza.

Informacje z regionów