Spotkanie KOWR OT Częstochowa z rolnikami powiatu raciborskiego - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

Spotkanie KOWR OT Częstochowa z rolnikami powiatu raciborskiego

W dniu 17 stycznia 2023 r w sali konferencyjnej na Zamku Piastowskim w Raciborzu odbyła się dyskusja nad projektem programu restrukturyzacji gospodarstw rolnych: Rudnik, Tworków-Wojnowice położonych w powiecie raciborskim. Organizatorem spotkania był Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa Oddział Terenowy w Częstochowie.

Dyskusja rozpoczęła się od powitania zaproszonych gości, którego dokonał Dyrektor Oddziału Terenowego KOWR w Częstochowie Konrad Jarzyński. W wydarzeniu na Zamku Piastowskim w Raciborzu oprócz licznie zebranych rolników z gospodarstw rolnych z terenów leżących w powiecie raciborskim wzięli udział m. in.: poseł na Sejm, RP Sekretarz Stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości Michał Woś, posłanka na Sejm IX kadencji Gabriela Lenartowicz, dyrektor biura poselskiego wiceministra sprawiedliwości - Michała Wosia - Szymon Szrot, radny powiatowy i przewodniczący komitetu rolników Łukasz Mura oraz radny powiatowy Eugeniusz Kura. Obecny był również Prezes Śląskich Izb Rolnych Roman Włodarz.

Na spotkaniu przedstawiono szczegółowo Projekt Programu Restrukturyzacji Gospodarstw Rolnych Rudnik oraz Tworków – Wojnowice, wyjaśniono kwestie związane z obiektami będącymi na tym terenie oraz omówiono zasady podziału konkretnych działek.

Spotkanie, jego przebieg i merytoryka jednoznacznie wskazują, że rolnicy z powiatu raciborskiego w sposób pozytywny ocenili zasady i podział gruntu, jaki zostanie im zaproponowany do objęcia umowami dzierżawy a wszystkie powstałe wątpliwości zostały odnotowane i omówione.

OT Częstochowa

Informacje z regionów