Smacznie, Zdrowo, Patriotycznie w Krzczonowie - Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa

Menu górne z lewej strony

Menu górne z prawej strony

Smacznie, Zdrowo, Patriotycznie w Krzczonowie

W niedzielę 21 listopada br. w Krzczonowie w powiecie opoczyńskim z okazji Święta Niepodległości odbyła się Biesiada Smacznie, Zdrowo, Patriotycznie zorganizowana przez Koło Gospodyń Wiejskich w Krzczonowie.

Kultywowanie tradycji i zdrowej kuchni regionalnej oraz edukacja i propagowanie zdrowego stylu życia to jeden z priorytetów jakie postawiły sobie Panie z KGW w Krzczonowie. Celem przedsięwzięcia była promocja marki polskich produktów pod szyldem ,,Polska smakuje. Część oficjalna zgromadziła wielu dostojnych gości wśród których obecny był Antoni Macierewicz - marszałek senior Sejmu RP.

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa  reprezentował  Zastępca Dyrektora Marek Sarwa. Obecni też byli rolnicy RHD z terenu Gminy Drzewica, którzy promowali swoje produkty.

Podczas wydarzenia nie brakowało również akcentu patriotycznego, Stanisław Faber Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Prezes Koła w Przysusze przedstawił krótką historie walk na terenie ziemi opoczyńskiej podczas okupacji  o Niepodległa Polskę. Imprezę wzbogaciły  pieśni patriotyczne w wykonaniu Amelii Sadzikowskiej.

Na gości czekała bogata oferta lokalnych specjałów, m.in. wyroby mięsne i wędliniarskie. Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Krzczonowa serwowały przybyłym swoje kulinarne specjały.

OT ŁÓDŹ

Informacje z regionów